CHP ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI NEZİH KÜÇÜKERDEN'DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

CHP ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI NEZİH KÜÇÜKERDEN'DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET
27 Aralık 2023 - 20:52 - Güncelleme: 27 Aralık 2023 - 20:59
CHP den Üsküdar belediye başkan aday adayı olan İnşaat Mühendisi  Nezih Küçükerden'den derneğimizi  ziyaret etti. Küçükerden'i başkanımız Yaşar Kaba ve dernek üyesi Proje danışmanı Gazeteci, tv programcısı, ekonomist Türkiye haber ajansı sahibi Ahmet Kaplan karşıladı.

Ziyarette güncel konular yanı sıra basının sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Nezih Küçükerden sorunları kısmen biliyorum. Ancak yine de yakından bilgi almak istedim. Eğer adaylaşma olurda görev alırsam  ilçemiz basını ile yol yürümek ilçenin sorunları ve çözümleri hakkında eleştirel haberleri bizzat teşvik edeceğim amacımız ilçe dahilinde yaşayan komşularımıza en iyi hizmeti vermek. İlçe basınımzı akta tutmak için gerekli desteği vereceğim. Çünkü Yerel Basın halkın sesidir. Yerel basın halk ile kamu arasında bir köprüdür. Yerel basın Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi demokrasilerin temel direğidir dedi.
NEZİH KÜÇÜKERDEN KİMDİR?


1959 Yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Üsküdar İcadiye İlkokulunda ,orta okulu Üsküdar Altunizade Moran Kolejinde , liseyi Üsküdar Haydarpaşa lisesinde tamamladı.1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

Askerliğini Deniz Kuvvetlerinin İzmir Bakım Onarım ve İstikam Komutanlığında Asteğmen olarak tamamladı.1987 yılında Üsküdar Belediye Başkanlığına Mıntıka Mühendisi olarak sınavla giren Nezih KÜÇÜKERDEN ,Üsküdar Belediyesinde Kontrol Grup Amiri, Fen İşleri Müdür Yardımcılığı ve Teknik Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılında Üsküdar Belediye Başkanlığına CUMHURİYET HALK PARTİSİ tarafından aday gösterildi.2005-2007 yıllarında CHP İl yönetim kurulu üyeliği yaptı.2014-2019 yıllarında CHP’den İBB ve Üsküdar Belediye Meclis Üyesi oldu. Görev sürecinde İBB’de 1 yıl Üsküdar’da 4 yıl imar komisyonu üyeliğinde bulunda ve görev süresinde , birçok komisyonda görev yaptı.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yerel Yönetimler bölümü, Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Emlak Yönetimi bölümlerini başarı ile bitirdi.

İnşaat mühendisliğinde Uzmanlık belgesi olan Nezih KÜÇÜKERDEN birçok şantiyede proje müdürü ve şantiye şefi olarak görev aldı. İngilizce bilen Nezih KÜÇÜKERDEN evli ve 2 çocuk babasıdır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum